dom z fotowoltaikąRosnące koszty energii elektrycznej mają bezpośredni wpływ na opłacalność nowoczesnego rolnictwa, w którym coraz częściej polegamy na urządzeniach i maszynach zasilanych energią z sieci. Rozwiązaniem, które może pomóc ograniczyć koszty prowadzenia gospodarki i hodowli jest fotowoltaika dla rolnika. Fotowoltaika dla rolnika to nowoczesne systemy fotowoltaiczne dostosowane do pracy w wymagających warunkach. Charakteryzuje je wysoka skuteczność, niska awaryjność oraz możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych w zróżnicowanych konfiguracjach tak, aby uzyskać instalację o lepszych parametrach użytkowych.

Dlaczego fotowoltaika dla rolnika się opłaca?

Dzięki dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji fotowoltaiki jesteśmy w stanie znacząco ograniczyć koszt energii w gospodarstwie, a nawet w dużej mierze uniezależnić gospodarstwo od dostaw energii z sieci. Jednocześnie rolnicy, którzy spełniają przewidziane prawem warunki mogą skorzystać z odliczenia inwestycji od podatku. Dodatkowo w przypadku instalacji realizowanych w wariancie ON-GRID rolnik prowadzący działalność gospodarczą może sprzedać nadwyżki wygenerowanej energii do sieci uzyskując tym samym dodatkowy dochód.

Fotowoltaika dla rolnika – Wrocław

Fotowoltaika dla rolnika to instalacje, które każdorazowo projektujemy i wykonujemy z uwzględnieniem specyficznych potrzeb danego gospodarstwa rolnego lub hodowlanego. Trafne określenie średniego dobowego zapotrzebowania gospodarstwa na prąd pozwala nam projektować instalacje, które mogą praktycznie całkowicie zaspakajać zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa wykonujemy na bazie wysokiej jakości komponentów, w tym modułów fotowoltaicznych o wysokiej sprawności, które doskonale sprawdzają się także w sezonie zimowym. Panele montujemy na dachach budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz bezpośrednio na gruncie.

Rolników zainteresowanych skorzystaniem z naszych usług zapraszamy do Kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, a w miarę możliwości pomożemy również w pozyskaniu zewnętrznego finansowania inwestycji z dotacji.