Urządzenia do ogrzewania budynków – kotły na pellet

kotły na pellet wrocławObecnie na rynku znajduje się szeroki wybór kotłów na pellet, dzięki którym można z powodzeniem ogrzewać domy jednorodzinne, hotele i obiekty przemysłowe. Piece te wyposażone są w podajnik umożliwiający szybkie i wygodne uzupełnianie paliwa. Proces ten należ powtarzać co kilka dni, a w niektórych urządzeniach nawet raz na dwa tygodnie – dzięki czemu możemy korzystać z ciepła w domu bez konieczności ciągłego zaopatrywania kotła w paliwo. Również obsługa pieca jest łatwiejsza. Kotły na pellet są prawie samoobsługowe, a działania użytkownika sprowadzają się do uzupełniania paliwa i wybierania powstałego popiołu. Chociaż kotły na pellet są droższe od innych pieców, to wydatki szybko się zwracają. Sprawność tych pieców jest bardzo wysoka i często wynosi powyżej 92%. Piece te doskonale sprawdzą się w większości budynków i z powodzeniem odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Mocne strony ogrzewania kotłem na pellet

Wybór kotła na pellet niesie za sobą wiele korzyści. Wśród podstawowych wskazać można m.in.:

  • „czystość” paliwa, co oznacza, że spalanie pelletu emituje zdecydowanie mniejszą ilość szkodliwych substancji niż spalanie węgla,
  • oszczędność paliwa – pellet jest nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny i efektywny, a przy odpowiednim ustawieniu kocioł wyłącza się, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie wartość pożądaną, co pozwala na oszczędności paliwa,
  • szybką i sprawną obsługę kotła,
  • możliwość wykorzystania popiołu powstałego w wyniku spalenia pelletu jako nawozu do roślin ogrodowych.

 

Mankamenty ogrzewania kotłem na pellet

Na chwilę obecną największym mankamentem instalacji grzewczej opartej o kocioł na pellet jest cena samego urządzenia. Z drugiej strony, wybór źródła ciepła dla domu to inwestycja, która w przypadku kotła na pellet dość szybko się zwraca. Wynika to z faktu, iż tego typu kotły grzewcze automatycznie dostosowują spalanie opału do zmian w zapotrzebowaniu mieszkania w ciepło. Przy właściwym ustawieniu sterownika kocioł nie zużywa paliwa, kiedy temperatura w pomieszczeniach jest zgodna z pożądaną.

 

Oferta Firmy TopSky –  Kotły na pellet  dla mieszkańców Wrocławia i okolic

Jesteś mieszkańcem Wrocławia? Budujesz albo remontujesz dom? Chcesz wymienić „starego kopciucha” na nowoczesny kocioł? Zapraszamy do naszego Salonu na terenie miasta Wrocław. Oferujemy bogaty wybór pieców, ich serwis, bezpłatny kosztorys i dobór urządzeń, a także bezpłatny transport, profesjonalny montaż i rozruch. Pomagamy również w wypełnieniu wniosku o dotację na wymianę kotła grzewczego.