Pompy ciepła – najlepszym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie

pompy ciepła wielkopolskieCoraz więcej osób budując dom, czy remontując nieruchomość decyduje się na rozwiązania ekologiczne. Takim rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w różnego rodzaju budynkach jest nowoczesny systemy ogrzewczy oparty na wykorzystujących odnawialne źródła energii pompach ciepła. W zależności od rodzaju pomy ciepła wykorzystuje ona energię zawartą w gruncie, wodzie lub powietrzu, a więc energię całkowicie odnawialną i niewyczerpywalną. Wybór takiego rozwiązania jest najbardziej ekologicznym wyborem jakiego można dokonać w nowoczesnym, jak i modernizowanym budownictwie.

 

Korzyści z inwestowania w pompy ciepła

Przede wszystkim pompy ciepła są niezwykle ekonomicznym sposobem na ogrzanie mieszkania, który doskonale sprawdza się w naszym klimacie. Co prawda koszt samej instalacji jest wyższy, od kosztu instalacji systemów grzewczych starej generacji, to jednak inwestycja zwraca się szybko. W efekcie zastosowanie pompy ciepła przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Istotną rolę odgrywa również czas eksploatacji, w dalszej perspektywie okazuje się, że koszty eksploatacji pompy ciepła są dwa razy niższe od kosztów użytkowania kotła gazowego.

 

Pompa ciepła jako urządzenie wielofunkcyjne i bezobsługowe

Instalacja pompy ciepła zapewnia nie tylko ogrzewanie budynku, ale i jego chłodzenie. Dzięki odwróconemu biegowi termodynamicznemu w porze letniej zadziała ona jak klimatyzacja. Pompa ciepła służy również do podgrzania wody użytkowej. Jej obsługa jest w dużej mierze intuicyjna i sprowadza się prostych ustawień takich jak:

  • temperatura wody grzewczej i wody użytkowej,
  • wybór trybu pracy: chłodzenie czy ogrzewanie domu.

Poza tymi kilkoma ustawieniami pompa nie wymaga żadnych innych działań, co czyni ją urządzeniem praktycznie bezobsługowym.

 

Oferta instalacji pompy ciepła dla mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego

Jesteś mieszkańcem województwa wielkopolskiego lub dolnośląskiego? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Firma TopSky gwarantuje sprawne przeprowadzenie przez wszystkie etapy procesu instalacji pompy ciepła – od wyboru urządzenia, aż po jego uruchomienie.

Jednocześnie zapewniamy:

  • Profesjonalne doradztwo: Każdy klient przed podjęciem decyzji otrzyma projekt wraz z niezbędnymi informacjami.
  • Szybką realizację inwestycji: Nasza ekip montażowa nie każe na siebie długo czekać, a montaż przeprowadzimy w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • Bezproblemowy kontakt: Nasz zespół projektantów oraz doradców technicznych odpowie na każde pytanie oraz udzielimy rad w zakresie dofinansowań do instalacji związanych z OZE.
  • Opiekę techniczną: Zapewniamy klientom pełny zakres prac serwisowych.
  • Wysoką jakość oferowanych produktów: Korzystamy tylko ze sprawdzonych, objętych gwarancją i niezawodnych urządzeń uznanych na rynku marek

Zdecydowałeś się? Umów się na spotkanie – specjalista TopSky pomoże Ci wybrać pompę dopasowaną do Twoich potrzeb.